Επιτροπές του Συλλόγου

Σε όλες τις Επιτροπές προΐσταται η Πρόεδρος του Δικηγορικού Συλλόγου Ροδόπης κ. Ιωάννα Χατζηαντωνίου

Α. Επιστημονική: Αργύρης Χουρμουζέλης, υπεύθυνος εκ του Δ.Σ. (αναπληρωματική υπεύθυνη Άννα Αποστολίδου)
1. Θεοχάρης Δαλακούρας
2. Ιωάννης Κυριαζής
3. Βασιλική Καρδίμη
4. Ιλκέρ Τσαβούσογλου
5. Χαλντούν Σόρτογλου – Χουσεΐν
6. Βικτώρια-Ανθούλα Νικολαΐδου
7. Χρήστος Λεοντίδης

Β. Επαγγελματικών Θεμάτων, εθνικών & ευρωπαϊκών προγραμμάτων: Άννα Αποστολίδου, υπεύθυνη εκ του Δ.Σ.
1. Μαρίνος Βαβατσικλής
2. Θεοφάνης Καρδίμης
3. Κωνσταντίνος Δαλματζής
4. Ιωάννα Λεοντή
5. Χρύσα Σισμάνη
6. Ελένη Κλωνίδου
7. Οντέρ Μουμίν
8. Ελένη Παρασκευαΐδου
9. Μαρία Γκαμπράνη

Γ. Νέων Δικηγόρων-Ασκουμένων: Άγγελος Νεστορίδης, υπεύθυνος εκ του Δ.Σ.
1. Ιωάννα Λεοντή
2. Χρύσα Σισμάνη
3. Ελένη Κλωνίδου
4. Βικτώρια-Ανθούλα Νικολαΐδου
5. Οντέρ Μουμίν
6. Ελένη Παρασκευαΐδου
7. Δήμητρα Χατζηαντωνίου
8. Μαρία Γκαμπράνη
9. Βασιλική-Μαρία Καρακάση
10. Χαλντούν Σόρτογλου Χουσεΐν
11. Αικατερίνη Αντωνιάδου

Δ. Νέων τεχνολογιών-ψηφιακής Δικαιοσύνης: Πολύκαρπος Καρασαββίδης, υπεύθυνος εκ του Δ.Σ.
1. Γρηγόρης Λόης
2. Αϊκούτ Καδήρ
3. Ζουμπουλιά Σόφτα
4. Ευάγγελος Φαρμακίδης
5. Ελευθερία Πουπουζή

Ε. Κτηματολογίου: Έλενα Λιβεριάδου, υπεύθυνη εκ του Δ.Σ.
1. Ζεϊρά Ταλήπ
2. Ελένη Κλωνίδου
3. Ελένη Κακουλίδου
4. Καλλιόπη Καραγιάννη
5. Ιωάννης Κυριαζής
6. Βασιλική-Μαρία Καρακάση
7. Αμαλία Ρέλλου

ΣΤ. Πολιτισμού και κοινωνικών δράσεων: Σοφία Μιχαλιτσούδη, υπεύθυνη εκ του Δ.Σ.
1. Ισμήνη Στεργιαννίδου
2. Ελευθερία Μιχέλη
3. Ελένη Παρασκευαΐδου
4. Βικτώρια-Ανθούλα Νικολαΐδου
5. Χρήστος Χατζηπέμου
6. Δημήτρης Πουλακίδας
7. Ελένη Πορπόδη
8. Σταυρούλα Δελή
9. Αμαλία Γεωργακοπούλου

Ζ. Αθλητισμού: Πέτρος Τεπερίδης, υπεύθυνος εκ του Δ.Σ.
1. Ιωάννης Ίτσας
2. Δημήτρης Πουλακίδας
3. Σταυρούλα Δελή
4. Δημήτρης Κρεβούρης
5. Ευστράτιος Οικονόμου
6. Κωνσταντίνος Δαλματζής

Επιτροπές Δικηγορικού Συλλόγου Ροδόπης
από 1-3-2018 έως και 29-2-2020 σύμφωνα με τον κώδικα περί δικηγόρων

1) Επιτροπή Μητρώου
1βάθμια (άνω 5ετίας)
Τακτικά Μέλη
-Στεργιαννίδου Ισμήνη
-Γιαγκίνης Αχιλλέας
-Σιακήρ Αϊχάν
Αναπληρωματικά Μέλη
-Βογιατζής Εμμανουήλ
-Πουπουζή Ελευθερία
-Σουμπασιλάρ Εμινέ

2) Επιτροπή Μητρώου
2βάθμια (άνω 10ετίας)
Τακτικά Μέλη
-Κιοσσέ Χαρίκλεια
-Σόφτα Ζουμπουλιά
-Κυριακούση Χρύσα
Αναπληρωματικά Μέλη
-Βιτσίνι Κατερίνα
-Τσιτσιγιάννη Ελισσάβετ
-Στεφίδου Αναστασία

3) Ειδική Επιτροπή εποπτείας κατά την άσκηση
(5μελής)
αποτελείται από την Πρόεδρο του Συλλόγου κ. Χατζηαντωνίου Ιωάννα
2 μέλη του ΔΣ μετά από κλήρωση
-Χουρμουζέλη Αργύριο
-Αποστολίδου Άννα
2 δικηγόρους άνω της 5ετίας
-Βοϊτσίδου Ειρήνη
-Μουσταφά Χαλήλ